Klinkerio plytelės Jūsų fasadui

Tai, kad molis statybose kaip ir prieš tūkstančius metų, taip ir šiandien yra nepamainomas, prisimena ne visi. Atnaujindami savo namų fasadą ar statydamiesi naujus namus žmonės dažnai iškart renkasi tinką arba dailylentes net nepamąstę ar plačiau nepasidomėję apie trečiąjį ir, ko gero, geriausią variantą – klinkerio fasadą.

Žinoma, visi šie trys fasadų tipai skiriasi savo estetika – tinkas ir dailylentės turi savitą tekstūrą ir itin plačią spalvų gamą. Tačiau šiandien ir klinkerio plytelės gaminamos norint kuo geriau įtikti kiekvieno skoniui, Rimesta, UAB siūlomame asortimente rasite tiek glazūruotų, tiek matinių, ar kitokių tekstūrų plytelių su įvairiais atspalviais.

Klinkerio plytelės fasadui yra bene praktiškiausias ir ilgaamžiškiausias pasirinkimas kuriant išorinę apdailą mūsų šalyje. Kadangi turime itin ryškius metų laikus ir per metus gauname gerą dozę ne tik sausų karščių, bet ir drėgmės ar speigų, patariame namų fasadui rinktis būtent klinkerio plyteles. Šio tipo apdaila puikiai atsilaiko prieš įvairius temperatūros svyravimus, purvą, rūgštis. Negana to, klinkeris izoliuoja namą nuo šalčio, tad ši medžiaga pirmauja prieš kitas beveik visais įmanomais aspektais.

Kad ir kokios tekstūros plyteles rinktumėtės, klinkerio fasadas užtikrina lengvą priežiūrą. Jei, tarkime, tinko sienos labai lengvai „apkimba“ purvu, voratinkliais ir pan., tai klinkerio fasadas visuomet išlieka tvarkingas. O dar geriau purvą maskuoja klinkerinės plytelės su dviem atspalviais ir gilesne tekstūra.

Klinkerio plytelių fasadui pasirinkimas daugiau nei platus. Vienintelis apmaudas yra tai, kad jų spalvų spektras varijuoja neperžengiant žemės spalvų ribų. Juk plytelės deginamos iš natūralaus molio. Tai reiškia, kad galite rasti gelsvų, baltų ar juodų klinkerio plytelių, tačiau rožinių ar mėlynų – ne. Tačiau juk ryškiaspalvis namo fasadas – pernelyg rėksminga ir neskoninga.

Kalbant apie patį plytelių klijavimą, derėtų įsidėmėti vieną svarbiausių taisyklių – plytelės turi būti klijuojamos prie sienos itin glaudžiai, nepaliekant oro tarpelių. Kitu atveju į tarpus gali įsivesti pelėsis. Niekada neprašausite šiam darbui pasamdę patyrusius klijuotojus. Tuomet būsite užtikrinti, kad klinkerio plytelės Jums tarnaus ne vieną dešimtmetį.